Říjen 2014

Zkulturněme se

30. října 2014 v 21:01 | Kurkiklanka |  mezi nebem a zemí
Tak, Kurki se jde zas pochlubit svým názorem, který stejně nikoho nezajímá! :D

Kultura... velice široký pojem který vyjadřuje tolik věcí!
Kdysi, tuším středověk se objevovali takoví ti první, blbě řečeno, 'propagační umělci', kteří své dílo vlastně dávali do světa. V pravěku lidé malovali nástěnné malby a ty, jak známo, nikam nepropagovali.
Jenže pak v té době středověku byla 'zlá církev' a nesouhlasila s kulturou. Že je to pohanské vyznání. Svým spůsobem taky ano, protože v té době se dost uctívali pohanští bohové, uctívali se, tesaly se sochy a podobně. Takže pro církev byla v té době kultura zlá a zbytečná.
Ale co je dnes? Dnes je součástí každého z nás a teoreticky bychom bez ní dokázali žít.
Ale to bychom potom nebyli lidé, ne?

Znám lidi, kteří zavrhujou hudbu. Nejradši bych jim za to dala facku! Já vím, teď si nejspíš dost protiřečím, když jsem říkala, že bychom bez kultury možná mohli žít. Ale co je teda teď správně?
(dobře se v tom zamotávám :D)

Kurki☺

Narážím na špatné lidi, nebo jsem špatná já?

26. října 2014 v 20:45 | Kurkiklanka |  mezi nebem a zemí
Toť otázka...
Snad každý občas narazíme na lidi, na které by...nejradši ani nenarazil. Ne třeba proto, protože mu kdysi přebral holku. Ale proto, protože ho prostě štve jeho chování, jeho myšlení, jeho NÁZORY.

S tímhle taky souvisí otázka: "Je to špatné, nebo ne?" Zdá se to jako poměrně jednoduchá otázka. Jenže není. Vlastně se nedozvíme správnou odpověď, ale "jen" názor toho člověka.

Představ si. Máš partu kámošů křesťanů, která nemá ráda jinou partu kámošů, která dejme tomu uznává satanismus. Ano, většina lidí si řekne: Dobrá je ta první skupina, a satanismus je špatný!

Upřímě?

Možná si to moje část já taky myslí, ale teď to není důležité.
Teď se vžijme do role satanisty. Satanisti, jak známo, uznávají Satana (u don't say:D). A nemají rádi Boha, neboť s něčím v té víře nesouhlasí. A (nejen) křesťané zase nesouhlasí se satanismem. Jenže co je správné? Oba dva jsou svým způsobem názory. Ve vélkých uvozovkách!

Nebo klasicky ve filmech. Vždycky jsou ti dobří, a pak ti záporáci. Záporáci mají určitě důvod, proč jsou záporáci :D Ostatně přiznejme si... Vážně jste ani na chvilku nikdy nebyli na straně záporáka? :)

Každý má svůj názor, každý má svou víru. Ale vážně se dá přesně určit, co je SPRÁVNÉ?
Já mám ten NÁZOR že ne:)
Ale je fakt správný?
A proč vlastně řešit neřešitelnou otázku...?

Hezký den☺♥
Kurki

Zdravím☺☼

25. října 2014 v 15:54 | Kurkiklanka
Zdravíčko!
Tákže, jmenuji se Barča, moje přezdívka je Kurkiklanka (a to ne jen tak náhodou).
S blogerstvím už zkušenosti mám, ale nikdy jsem nevydržela déle, než rok :D tak snad tentokrát...? :)
Nevím, co více na úvod napsat, snad jen, usměj se a hezký den přeji!

▲Kurki▼