Prosinec 2014

Vánoce plné pohody a míru? To jsou blbý fóry...

26. prosince 2014 v 22:30 | Kurkiklanka |  o mně, jak si žiju, a tak
Zaprvé bych ráda podotkla, že mám strašně ráda frázi - "To jsou blbý fóry..." Smějící se

Zadruhé bych chtěla upozornit, že tohle je něco jako veřejný deníček(?), prostě to, co se sem nebojím napsat. Takže jestli vás to nezajímá, nečtěte prosím :)

A zatřetí, ani nevím, co z toho článku vyleze, neboť to bude improvizace, čistá práce...
Prý jsou Vánoce svátky klidu a míru. Ha, jak pro koho. Já si na prosinec napočítala 8 hraní, a to je, vážení, nad moje síly. Nebo vlastně není, už to mám za sebou. Ale stejně, měla jsem toho až nad hlavu. Ale, co já si pořád stěžuju. Vlastně to bylo docela super :) Jenže moc no.
První hraní bylo na vítání občánků. Mimina jsou strašně uřvané, strašně :D Další koncert byl s kapelou a shodou náhod to bylo ve stejný den jako moje narozeniny. A taky jsem ještě v ten den měla koncert s orchestrem. A byly to ty nejlepší narozeniny, protože řekněte, kdy jindy se vám za den podaří tak trohu oslavit narozeniny s rodinou, nejlepšími přáteli, s lidmi ve škole, kapele i orchestru? Tady má někdo holt štěstí... :D Strašně pěkný pocit když vám kamarád muzikant popřeje pochvalou a povzbudivými slovy... Ne tak, jako hodně štěstí, zdraví, lásky, peněz... Ale blbé to na tom bylo v tom, že ten dotyčný měl narozeniny těsně přede mnou a já mu popřála stejně kýčovitě, jako přeju každému. Tak snad příští rok (:

Pak bylo hraní na náměstí, hraní na akci pro malé špunty a zase koncert z orchestrem. Upřímně? Byla to katastrofa. Ten orchestr se asi rozpadne. Asi určitě. Určitě. Neříká se mi to snadno, protože jsem s tím orchestrem strávila sotva rok a on už...nebude. Taky mě mrzí, že jsem "prošvihla" jeho nejlepší léta. Chce se mi až brečet, protože ten orchestr mě obrovsky posunul co se ohledně hraní týče, ale také v tom, že jsem "otrkanější" co se týče těhle hudebních celků. Vlastně, orchestr tu celou mou hrací etapu nakopl. Když se to tak vezme, tak díky němu jsem začala hrát v dalším celku na pohřbech (ano a ne, nejsem morbidní :D) a na různých akcí a v kapele a dotáhli mě dokonce i na výpomoc do symfonického orchestru...
-na můj věk celkem solidní, ne? :D ale ne, nebudu se tu vychvalovat... :D

Potom ještě jedno súpr hraní na náměstí a mezi tím ještě nějaká hraní a pak půlnoční mše. Taky velká zkušenost.
A Vánoce. Snad jste si je užili :)
Já jo, neboť jsem nechtěla nic, nic velkého jsem si nepřála. A z dárků jsem byla z dobrých 95% překvapená :)

Tak ještě přežít Silvestra, aneb forever alone, a máme tu další rok. Achjo...

Zdáááár, užívejte!◄Kurki►


                             altkyyyy

Holčičky jako modelky

5. prosince 2014 v 20:08 | Kurkiklanka |  mezi nebem a zemí
Už ten název je dost děsivý...
Tahle rubrika je názorovka, tákže vám chci sdělit svůj názor. Před chvílí jsem viděla v televizi nějakou americkou soutěž malých holčiček. Něco jako miss. Proti normálním miss nic nemám, ale když se navlíknou malé hočičky do sexy šatiček, dají se jim příčesky a namalujou se jak k*rvy... Tak je to děs.
Proti tomu bych možná ještě přimhouřila oči, kdyby v té televizi ty 5leté holčičiy neříkaly - přijela jsem tu vyhrát; válela jsem; jsem tady z nich nejlepší; vypadám vážně dobře...
Pak mě ještě dostalo vyhlašovaní. Jedna holčička prý dost vyhrávala takové soutěže, a v téhle dostala 3. místo. A ona na to - Jenom 3.? Měla jsem to vyhrát!
Nad tím bych ještě zavřela obě oči, jenže mě stejně nejvíc dostaly ty matky.
Mluvily ve stylu: "Moje dcerka to musí vyhrát. Jsem hodně soutěživá a moje dcera je prostě nejlepší.."
"Měla to vyhrát a dostala jen třetí místo... Ne, není mi to jedno."

Aby bylo jasno, nemám nic proti, když matky tvrdí, že jsou jejich děti nejlepší, protože každé dítě je pro matku tím nejlepším. Ale tohle už bylo dost přetažené za vlasy :) Když jsem pak ještě na insternetu viděla, jak se ta 6ti letá holčička motá u tyče, tak se mi americký styl výchovy opět zhnusil. Nejhorší je, že je do toho cpou rodiče. Co si o tom myslíte?


Achjo.


Kurki♥

Co poslouchám?

2. prosince 2014 v 16:20 | Kurkiklanka |  láska zvaná hudba
Ahoj moji imaginární čtenáři!
Rozhodla jsem se založit tuhle rubriku, protože toho poslouchám fakt hodně... Tím samozřejmě nemyslím hodně interpretů (což je taky pravda), ale hodně žánrů...
Shrnu to - poslouchám vše od dechovky (ale se zpěvem jí nesnáším), přes vážnou hudbu, pop, rock, rap (moc málo), až po folk metal... Někdy se zmůžu na melodický death metal. :D

S hudbou se váže i přezdívka Kurkiklanka.
A tak tedy - má smysl tuhl rubriku zakládat? A jestli ano, tak čím mám začít?:)
Budu vděčná za jakýkoliv komentář :)

Hezký den, Kurki♫

Tak tohle třeba poslouchám teď, ale je to jen jedna z mnoha odvětví, co poslouchám =)