Březen 2015

První metalový koncert!

19. března 2015 v 18:30 | Kurkiklanka |  láska zvaná hudba
Čauky
Já se prostě musela pochlubit! :D Nepříznivci, či netolerantní lidičkové vůči metalu si to číst nemusíte.
Ale notak.
Přece si nebudu odhánět moje imaginární čtenáře.
Takže si to přečtěte všichni povinně:-)

Moje nejlepší kámoška kupuje jistý metalový časopis, každý měsíc ho spolu 'prozkoumáváme.' Tak se stalo i na začátku tohoto roku. A v inzerci jsme malinkatým písmem narazili na koncert Enfiserum, Omnium Gatherum a Insomnium. Ensiferum a OG patří mezi moje nejoblíbenější kapely. Takže jsem se velice nadchla! :D Jelikož na OG mě přivedl můj strejda a mamka by mi tam dovolila jít jedině s dospělou (a rozumnou) osobou, musela jsem ho ukecat, prostě MUSELA!
Když jsme k příbuzným jeli na návštěvu a já se strejdy zeptala, zdali by tam se mnou neje, odpověděl, že neví, jestli se mu chce. Já jsem se ale pořád uklidnila tím, že OG taky patří mezi jeho top věcičky. A teta mě taky podpořila, ačkoliv není fanda metalu.
Když mi mamča pak řekla, že když se strejdovi nechce, tak se mu prostě nechce a nikam nejede, poklesla mi naděje... Mimochodem připadá mi, že moje maminka nemá ráda naše rodinné příslušníky krom její sestry, což mi příjde nefér. Ale to je zas jiný příběh.

Čas ubíhal, přece jenom jsme to četly asi v lednu, a ten koncert byl v březnu...
A pak, 28.2. mi přišla SMS: "Ahoj, tak se zacni pomalu chystat na koncert, listky jsou objednane. Teta jede s nama. SK" (strejda Kája). To byla ta nejlepší zpráva dne! Já věděla, že to zlomím.

Tak jsme vyjeli. Dne 14.3. v 16:58. Šedou toyotou yaris. Samozřejmě, že přípravy na koncert byly nezbytné. Vzala jsem si své (zatím) jediné metalové tričko se skupinou Korpiklaani, album Karkelo.
Ano, miluju finské kapely.
No a jak vidíte na obrázku níže, jsou tam hustý týpci. :D Ne, povšimněte si těch originálních pruhů na obličejích. Je to pagan (či folk) metal. Jak vikingské! Nemohla jsem si tu příležitost jezdit pomalovaná po ksichtě jinak než make-upem po městě nechat ujít!

♥♥♥

Nakonci možná zveřejním i svou fotku s lístky a pruhy na obličeji :-)

Tak jsme přijeli do Zlína, kde se koncert konal. Mimochodem bylo to tour k novému albu One Man Army. Znáte takovou tu pěknou natěšenou trému? Jó, tak přesně taková to byla. Ještě předtím, než jsme šli do klubu, byli jsme ve vedlejším nákupáku. Potřebovala jsem si koupit tužku na oči (ano, doma jsem prostě žádné barvy na obličej nenašla), abych si mohla obnovit své pruhy, hihi.
Když jsme vešli na ono posvátné místo, lepší přivítání (jojo. "přivítání") jsem si přát nemohla. Jak v 'normálních' klubech hrávají rádia, tak v tomhle pouštějí nějaké songy. Metalové, žeano. A znovna pouštěli moji nejvíc nejoblíbenější kapelu na světě Korpiklaani ^_^ Takže krása. Samozřejmě jsem si hned musela jít koupit tričko.

Předkapely byly boží, pro mě nejvíc OG. Insomnium není špatné, ale neznala jsem ho, takže jsem nezpívala a tak. A Ensiferum. No, prostě úžasné. Co jsem četla recenze od fanoušků, tak to prý není to staré dobré Ensiferum. Osobně se musím přiznat, že jsem je objevila vlastně nedávno, asi před půl rokem, takže nemůžu moc posoudit. Osobně se mi líbí i staré i nové věci.

A teď pár faktů...
...není moc dobré brát si jako barvivo na obličej (kromě očí) tužku na oči
...pokud není voděodolná
...může se stát, že se vám rozmaže po obličeji a vy vypadáte jako kekelník pekelník
...chodit s černýmí pruhy po nákupáku a po benzínce taky není moc vhodné (i když pár takových jsem taky potkala), pohledy některých běžných nakupujících byly byly vskutku zvláštní
...kotel je vážně super věc
...pokud někdo nesmrdí jak týden staré používané ponožky
...a pokud se lidi nezačnou bavit strkáním do sebe, zrovna když jste na 100% zaposlouchaní do hudby
...a najednou bum
...au
..."šlapej si na svoji nohu, debile!"
...basák od Ensiferum je strašně pěkný
...pod pojmem strašně pěkný si domyslete, že mám absolutně strašný vkus na kluky (chlapy)
...tohle určitě nebyl poslední koncert
...miluju metal \m/
 
 
A na závěr, pokud se divíte, že 14ti letá holka jezdí po metalových koncertech, chci vás upozornit, že:
1. Ano, jinak by mi to naši STOPROCENTNĚ nedovolili :D
2. ...kdybych nejela se strejdou a s tetou :)
3. Ne, nepila jsem.
4. Ale piva tam bylo hodně, zvláště pak těch prázdných kelímků.


No řekněte, jak může takový andílek poslouchat metal, že? :D
A ne, nejsem jenom ta, co chce být za hustou holku... Tohle nemám za potřebí.


Měj se, směj se, K.