Květen 2015

Vysněná práce

17. května 2015 v 16:21 | Kurkiklanka |  o mně, jak si žiju, a tak
Čauky
Poslední dobou mám docela dilema, co dělat v budoucnu. A tímto týdnem to vyvrcholilo ještě víc, jelikož moje nejlepší kámošky začaly přemýšlet, že odejdou pryč z gymplu na střední. Jsme na osmiletém gymplu od šesté třídy a teď jsme v osmičce. V devítce se píšou příjmačky na střední, že jo.

Já šla na všeobecný gymlp proto, ať mám do maturity klid a nemusím si vybrat nějakou střední se zaměřením, protože absolutně nevím, čemu bych se chtěla věnovat. Kolem slyším dva rozdílné názory. Jeden, že gympláci jsou někde víc chtění než lidi ze střední se zaměřením a druhý, že když vyjdeš z gymplu tak umíš h*vno. Ode všeho trošku a nic pořádně. Což je možná pravda. Co já slýchám tak některé gymnázia už ztratily svou úroveň a berou tam každého blbce. Tak není divu, že ano, když u některých příjmaček nedávají testy z obecných studijních předpokladů. Svšak musím se přiznat, že když jsem příjmačky psala já, taky jsem tento test neměla. Poslední dva roky už ale na našem gymplu naštěstí jsou.
Možná jsem to tu už psala, možná ne, ale hraju na klarinet, klavír a saxofon. Několik lidí z orchestrů a kapel a tak různě mi říkali, ať jdu na konzervu. Ale třeba můj učitel klarinetu by mě za to zabil. Říkal, že s mým IQ (no nevím no :D) by to byla totální blbost. Že konzerva je pro 'blbce.'

Já si myslím, že s konzervou je šance na nějaké velké úspěchy pouze pokud jsi dříč s 'darem od Boha,' jak se říká a do hudby jdeš po hlavě, abys byl na té absolutní špičce a hrál v těch nejprestižnějších kapelách, orchestrech, nevím kde ještě, aby sis dobře vydělal. Co si budem nalhávat, kultura obecně je v dnešní době financována docela mizerně...

Ohledně toho platu jsem se jednou zakecala s jednou strašně fajn učitelkou na ZUŠce. Jak je vidět, s mým učitelem na to mají trochu odlišný názor (plat učitelů). Cituji - "Podívej se na to takhle. Měsíčně dostaneš 16 tisíc čistého. Pro chlapa jsou ty prachy málo, ale ženská si s tím vystačí." Jako možná na tom něco pravdy bude...

Ona by to pro mě byla fakt vysněná práce, i když co si budem nalhávat, tohle není moc vysoký cíl. Samozřejmě bych musela zamakat, to jo. Ale u čeho se to nemusí, že? Pokud teda nechcete být profesionální popelář... Je to prostě 'jednoduché.' Jenže co, když nemám absolutního tucha co by mě mohlo bavit?!
Mě by moc bavilo učit ty malé děti takovému krásnému umění, předávat jim něco ze sebe, vychovat další generaci muzikantů a předat jim své zkušenosti. Jenže jsou tu ty dva zásadní problémy:
1. Výše zmíněný plat;
2. Kdybych si čirou náhodou našla v dálném budoucnu přítele/manžela, a čirou náhodou bychom chtěli mimčo, (což teď nevídím docela reálně vzhledem k mému vztahu k mrňatům, ono je něco jiného s nimi trávit 24 hodin a vychovávat je a taky je něco jiného s nimi být jednou, dvakrát za týden, dělat svou práci a to jak nejlépe umíš...a další výše zmíněné věci) tak učení na ZUŠce je v odpoledních hodinách a jak se chceš starat o dítě když nejsi odpoledne doma. Děcko příjde ze školy/školky a matka se mu vrátí někdy večer. No co je to za dětství.

Do přijímaček mám čas ještě prakticky 5 let, tak snad se z toho něco vyvrbí.

Čést, K.
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫