Říjen 2017

Změnit, nebo smířit

5. října 2017 v 21:46 | Kurkiklanka |  mezi nebem a zemí
Ahoj,
nikdo není dokonalý a každý z nás na sobě najde alespoň jednu vlastnost, kterou na sobě úplně nemusí. Teď. Teď se vám vybavila. Může to být zlozvyk, nedostatek, nebo třeba i pozitivní věc. Třeba když jsme milí k pofidérnímu chlápkovi s párty, který si nás o tři dny později chce vzít.

Jak praví většina hodnotových pyramid a kdo ví co všeho, na samém vrcholku se nachází uznání/seberealizace. A právě v rámci seberealizace na sobě vylepšujeme veškeré nedostatky, co se nám nelíbí a stáváme se lepšími. V dnešním světě je hodně populární "mít se rád." S tím má dost problém dnešní mladá generace a já se ptám, proč? To jsme vážně tak slabí, že se necháme rozhodit i málem? Nebo je pravda to, že každý teenager je smutný?
Zodpovězte si sami.

A na co chci konečně poukázat...
Srovnám si dvě své "špatné" vlastnosti.

Vlastnost č. 1. - Prokrastinace
Každý známe. Pardon, nechtělo se mi vybírat nic originálního, protože tím vysvětlováním bych zabila půl článku.
Víte, že máte udělat 100 věcí, zařídit jich dalších 50, ale přesto píšete článek na blog... V lepším případě.
Jak moc je velká má prokrastinace? Nu, už 2 roky mám knížku, jak s ní skončit, a jsem u 2. kapitoly. Nemám se za to ráda.

Vlastnost č. 2 - Upřímnost
Co na srdci, to na jazyku. Jsem upřímná, nesnáším lži, často raním lidi, i když to ani není v mém úmyslu. Ale proč lhát? Někdo mě za to nemá rád. Nekdo, kdo se 10 let považoval za kamaráda (ale o tom až jindy). Nemám ráda, když mi někdo vyčítá, že jim řeknu upřímný názor a ani si ten protinázor neumí zargumentovat. No prosím, ukamenujte mne za to.

Vidíte ten rozdíl? Jedničku chci změnit, se dvojkou jsem se smířila. Protože to ke mě patří a bez toho bych to nebyla já. Udělejte to taky, roztřiďte si ty horší vlastnosti na smiřitelné a ty, které byste chtěli změnit. Ty smiřitelné se vám aspoň přeškrtnou a vy se budete moci zabývat jen tím důležitějším ^_^

Vaše,
K. <3

písnička pro dnešek: Amy Winehouse - He Can Only Hold Her